top of page

EĞİTİM

You Are Here: Home / Eğitim

İTALYA`DA EĞİTİM

Avrupa’nın önde gelen birçok üniversitesi İtalya’da bulunmaktadır. Özellikle son zamanlarda tıp ve dişçilik okumak isteyen öğrencilerin sayısı ülkede oldukça artmıştır.  Bunun yanı sıra dünyaca tanınmış birçok üniversitenin mimarlık ve mühendislik programları gerek İngilizce gerekse İtalyanca dil seçeneği sunmasıyla öğrencilerin Avrupa’daki ilk tercih ettiği ülkelerden biri olmasına sebep olmuştur. 

İtalya'da, 55 devlet üniversitesi (università), 17 vakıf (özel) üniversitesi, 3 teknik üniversite (politecnico), 2 yabancı öğrenciler için oluşturulan üniversite ve 12 üniversite enstitüsü (istituto universitario) olmak üzere toplam 89 yükseköğretim kurumu bulunmaktadır.

Amacımız, okumaya gelmiş ya da gelecek olan öğrenci arkadaşlarımıza, tıpkı 6 yıldır Youtube aracılığıyla yaptığımız gibi yaşam, konaklama ve bürokrasi alanlarında destek vermek. Sorularınıza birebir ve daha detaylı geri dönüşler yapabilmek adına Youtube sayfamızı bir adım ileri götürüyoruz.  Sizin geçeceğiniz yollardan geçmiş, bütün süreçleri yerinde tecrübe etmiş kişilerden tavsiye ya da yardım almak isterseniz bizimle iletişime geçin.

Temel Bürokrasi Süreçleri

-Permesso Di Soggiorno

-Bankada hesap açma

-Her türlü avukatlık işlemleri 

Konaklama Desteği

-Kiralık ev bulma

-Kiralık oda bulma

-Satılık ev bulma

Yaşama Dair Herşey

-İtalya`da yaşama dair sormak istediğin herşey

Randevu Talebi

İtalya’ya yeni geldiniz yada gelmek istiyorsunuz ama kafanızda bir sürü soru var. Artık yalnız değilsin. Aşağıdaki formu doldurman ve bize hangi konuda destek almak istediğini yazman yeterli. En kısa sürede email yolu ile seninle iletişime geçeceğiz. Rezervasyon süresinde daha rahat iletişim kurmamız adına en erken 3 gün sonrası için randevu oluşturmanı tavsiye ederiz. Tarihlerle ilgili bir uyumsuzluk olması durumunda ileteceğimiz emailde farklı tarih opsiyonlarını ve ödeme ile ilgili koşulları iletiyor olacağız. Aramıza hoş geldin.

Gönderdiğiniz için teşekkür ederiz!

-Konaklama ile ilgili desteğe ihtiyacınız varsa lütfen aşağıdaki linke tıklayıp, formu doldurunuz.

bottom of page